Wspólnie z ekipą FAN Auto przygotowaliśmy ofertę Akademia RX, której celem jest ułatwienie rozpoczęcia startów zawodnikom w Mistrzostwach Polski RallyCross w klasie RWD Cup.

Oferta jest skierowana zarówno dla osób planujących starty w RallyCross, jak i obecnych zawodników innych klas, przymierzających się do klasy RWD Cup.

Oferta stanowi ścieżkę treningów i testów rozpoczynając od jazdy po nitce asfaltowej toru samochodem treningowym, przez kolejne etapy prowadzące do startów w Mistrzostwach Polski RallyCross w klasie RWD Cup.

Ścieżka składa się z 3 etapów:

  1. Kwalifikacje – Jazdy testowe treningowym BMW E36 po asfaltowej nitce toru Słomczyn.
  2. Półfinały – Jazdy testowe zawodniczym BMW E36 (w pełni zgodnym z regulaminem Mistrzostw Polski) po asfaltowej nitce toru Słomczyn.
  3. Finał – Jazdy testowe zawodniczym BMW E36 (w pełni zgodnym z regulaminem Mistrzostw Polski) po pełnej nitce toru RallyCross Słomczyn wraz z odcinkami szutrowymi.

Na każdym z etapów, zawodnik poznaje kolejne elementy stanowiące komplet doświadczeń niezbędnych do pierwszego startu w zawodach. Każdy z etapów można powtarzać kilkukrotnie. Nie wystawiamy ocen ani nie dajemy dyplomów. Jeśli będziemy widzieć, że nie jesteś jeszcze gotowy, przekażemy wskazówki i doradzimy dalszą ścieżkę.

W trakcie testów i treningów pomagamy i doradzamy zarówno w zakresie techniki jazdy jaki i formalności pozwalających uzyskać licencje zawodniczą.

Po zakończeniu ścieżki, będziesz mógł od nas wynająć auto na zawody wraz z pełną obsługą serwisową.

Obsługę naszych aut i opiekę serwisową zapewnia niezawodny zespół Fan Auto, który w 2021 zdobył drużynowo tytuł Vicemistrza Polski RallyCross oraz miał udział w wywalczeniu tytułu Mistrza Polski przez Jarosława Frydrycha.

Oto co mówi Jarosław Frydrych o serwisie Fan Auto:

Przepis na sukces? Doskonale zorganizowany zespół z rodzinną atmosferą, aby kierowca podczas zawodów skupiał się jedynie na robieniu dobrego wyniku! Czegoś takiego doświadczyłem w FAN AUTO. Profesjonalizm chłopaków pomógł mi osiągnąć świetny wynik już w pierwszym pełnym sezonie startów w RWD Cup. Mistrza Polski przypieczętowałem na jedną rundę przed końcem cyklu. FAN AUTO zaopiekował się moimi startami poczynając od budowy samochodu, jego serwisu w trakcie sezonu oraz obsługi na zawodach. Wyniki mówią same za siebie.

Jarosław Frydrych, Mistrz Polski RallyCross 2021 w klasie RWD Cup, Kierowca Frydrych Racing

Kochamy RallyCross i zależy nam na jego promocji oraz popularyzacji wśród kibiców oraz nowych zawodników. Tak o swoich doświadczeniach z RallyCross oraz zespołem Fan Auto mówi Piotr Całka, debiutant Mistrzostw Polski RallyCross 2021.

W zeszłym roku zadebiutowałem w Mistrzostwach Polski RallyCross za kierownicą Fiata Seicento Sporting. Nie byłoby to możliwe, gdyby nie wsparcie zespołu Fan Auto. Michał i Przemek (szefowie zespołu) prowadzili mnie niemal za rękę poprzez pierwsze treningi, formalności związane z uzyskaniem licencji, przeprowadzenie badań lekarskich jak i pierwszy start.

Profesjonalny serwis Fan Auto zajął się przygotowaniem mojego auta oraz serwisem w trakcie zawodów.

Mając za sobą te doświadczenia, postanowiliśmy stworzyć program ułatwiający innym zawodnikom wejście w świat RallyCrossu.

Piotr Całka, zawodnik RallyCross, założyciel Twist Racing

Galeria zdjęć ze startów 2021

Czym jest RallyCross

Odpowiedź znajdziecie w artykule: czym jest rallycross?
oraz na poniższym video opisującym klasę RWD Cup.

Partnerzy akcji

Fan Auto

Auta przygotowuje oraz serwisuje mistrzowska ekipa FAN AUTO, która w sezonie 2021 wywalczyła:

  • Zespołowe Wicemistrzostwo Polski RallyCross
  • Indywidualne Mistrzostwo Polski w. Klasie RWD Cup. Tytuł zdobył Jarosław Frydrych, kierowca zespołu FAN AUTO w BMW E36 Sedan zbudowanym i obsługiwanym przez FAN AUTO.

ilabs.dev

ilabs – software house wyspecjalizowany w tworzeniu projektów internetowych, stron opartych o WordPress, sklepów WooCommerce oraz produktów software.

Twist Czarter

Twist Czarter – czarter jachtów na Mazurach oferujący jachty żaglowe i motorowe z żeglarskiej stolicy Polski czyli w Giżycku.

Mazury.com.pl

Mazury.com.pl – portal miłośników Mazur. Najstarszy portal regionalny z obszaru Mazur, opisujący atrakcje turystyczne, aktywny wypoczynek, zawierający bazę ofert noclegowych oraz innych rekomendowanych firm.

Polski Klub MTB

Polski Klub MTB to klub kolarstwa górskiego gromadzący zawodników startujących w maratonach MTB oraz biorących udział w maratonach przeprawowych na terenie Polski i Europy.