W miniony weekend 9-10.04.2022 odbyły się pierwsze w tym roku zawody rangi Mistrzostw Polski RallyCross. Podczas tych zawodów zadebiutowaliśmy w klasie RWD Cup.

Po pierwszym dniu pełnym przygód wywalczyliśmy P25 w gronie 33 konkurentów. Start każdego wyścigu był niezły, z czego jesteśmy bardzo zadowoleni. Wynik byłby trochę lepszy ale konkurenci zaciekłe walczyli i dostarczyli sporo emocji. W drugim biegu po dobrym starcie nasze auto zostało zepchnięte a następnie pchane bokiem przez innego zawodnika. W trzecim biegu też mieliśmy kilka kontaktów jednak wszystko w sportowej atmosferze i w granicach dopuszczonych przepisami. Każdy wyścig to masa nowych doświadczeń, co jest dla nas najważniejsze.

Po drugim dniu utrzymaliśmy P25. Było blisko wywalczenie lepszego miejsca, jednak mocny kontakt z konkurentem na ostatnim zakręcie czwartej kwalifikacji spowodował stratę czasową. Każdy bieg mieliśmy z przygodami, czego ślady widać na drzwiach i błotnikach. Drążek kierowniczy też nie wytrzymał. Taki sport. Wracamy z masą nowych doświadczeń i wspomnień oraz planujemy już kolejne wyzwania.

Kierowca: Piotr Całka
Auto: BMW E36 SK
Serwis: Fan Auto

Sponsorzy

Z tego miejsca serdecznie dziękujemy naszym partnerom i sponsorom za wsparcie.

Dziękujemy ekipie FAN AUTO za profesjonalny serwis, Frydrych Racing i swiatmini.pl – Niezależny serwis MINI za rady i pomoc.